1. KWALIFIKACJA Badanie kliniczne pacjenta i badania krwi, co pozwala nam określić stan zdrowia. Dzięki temu możeby przygotować zwierzaka i dostosować protokół znieczulenia, aby było jak najbezpieczniej.
❗️Zdarza się, że niewykazujący żadnych objawów pacjent ma nieprawidłowe wyniki i musimy odroczyć operację lub rozszerzyć diagnostykę o kolejne badania.
2. FORMALNOŚCI Poinformowanie i ryzyku narkozy, podpisanie zgody na zabieg, ustalenie orientacyjnej godziny odbioru zwierzęcia.
3. PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU Następnie Wasz pupil zabierany jest do gabinetu w celu przeprowadzenia przez panią doktor badania przed podaniem leków.
Wtedy też zakładamy wenflon, aby podczas zabiegu móc podawać dożylnie leki oraz kroplówkę.
Następnie dokładnie ważymy zwierzaka, ponieważ wszystkie leki dawkujemy indywidualnie w zależności od wagi, kondycji, chorób towarzyszących, gatunku zwierzaka oraz rodzaju wykonywanego zabiegu.
💉 W momencie kiedy znamy stan zdrowia oraz wagę zwierzaka podajemy premedykację. Można powiedzieć, że to taki „głupi jaś”, po którym zwierzę jest spokojniejsze, pozwala wygolić sierść w operowanej okolicy.
💉 Następnie zwierzę dostaje środki pogłębiające narkozę, jest INTUBOWANE (rurka inkubacyjnych zapewnia drożność dróg oddechowych i pozawala wspomoc oddychanie w razie zaburzeń) oraz podpinane pod KARDIOMONITOR (który w czasie całego zabiegu monitoruje pracę serca, oddech i temperaturę ciała). Dzięki pomocy takiego sprzętu możemy szybko zareagować w razie komplikacji.
➡️W czasie całej narkozy zwierzęciu podawana jest kroplówka, tlen oraz dbamy o komfort termiczny pacjenta.
4. PO OPERACJI/ZABIEGU Na czas wybudzania się po zabiegu zwierzę umieszczane jest w klatce na wygodnym materacyku, przykryte kocem.
➡️ Oczywiście podczas całego procesu zasypiania, zabiegu oraz wybudzania zwierzak jest monitorowany przez nasz personel.👩 ➡️ Po zabiegu najczęściej kontaktujemy się z Państwem jak przebiegł zabieg oraz ustalamy o której godzinie zwierzaczek będzie wybudzony i do odbioru.